pasja

nasza

to

wnętrz

Projektowanie

Poza codziennością

Świat Łazienek i Kuchni nr 6/2005 Artykuł: Poza codziennością

Zmysłowa,ale także praktyczna. Na kilku metrach powierzchni zmieściły się wszystkie urządzenia snitarne, duża wanna i kabina prysznicowa. I wciąż czuje się przestrzeń.

Konstrukcja budynku nie pozwalała na powiekszenie łazienki. Właściciele - młode małżeństwo - nie chcieli jednak rezygnować z wyposażenia jej w pełny program funkcjonalny. Mieli rację. Na zastanej powierzchni projektantka zmiesciła sedes, bidet i umywalkę, szafki, przestronną kabinę prysznicową, a także wannę nadającą się do kąpieli we dwoje. Podobnie jak w całym mieszkaniu, w łazience nie ma płytek ceramicznych. Państwo domu od dawna byli pod wrażeniem wnętrz wykończonych naturalnym kamieniem i właśnie ten materiał przewija się przez ich apartament.

Beżowe, z wyraźnymi żyłowaniami płyty marmuru pokrywają posadzkę łazienki, tworzą obudowę wanny oraz tło dla brył sedesu i bidetu. Jasne i wyszlifowwane na połysk, optycznie powiekszają wnetrze. Z marmuru wykonano także szafkę podumywalkową - jej geometryczny kształ podkreślił linię nablatowanej umywalki. Dodał również luksusowego szlifu "na wejście" do łazienki. Wzrok wchodzącej osoby mimo woli zatrzymuje się na desingnerskich umywalce i baterii,ślizga po szafce i kieruje w głąb pomieszczenia – na marmurową oprawę wanny.

Dopiero późbniej wędruje na, umieszczone z oku wejścia, sedes i bidet oraz ukrytą we wnęce kabinę prysznicową. Takie rozmieszczenie wyposażenia pozwoliło na maksymalne wykorzystanie przestrzeni i zachowanie harmonii aranżacji.

Umownie wydzieliło także strefy toaletowo-higieniczną i kąpielową. Wnęka na kabinę prysznicową powstała poprzez dobudowanie ścianki z płyt gipsowych-kartonowych.Dzięki temu,że w środku jest pusta,możliwe było wymodelowanie nad umywalką półki na kosmetyki oraz wysuwane z boku szuflady.Sa wniej także ukryte instalacje :wodna, kanalizacyjna i elektryczna.

Praktyczne aspekty łączą się w tej łazience ze zmysłowym relaksem. To zasługa szlachetnych materiałów wykończeniowych, ale także aranżacji otoczenia wanny.Po zapaleniu swiec w niszy nad wanną łazienka przeistacza się w salonik kapielowy. Odkręcanie kurków 5-otworowej baterii zaminia się w magiczny rytuał. Jeszcze garść pachnącej soli kapielowej i można się oddać marzeniom.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.