pasja

nasza

to

wnętrz

Projektowanie

Kryształy Swarowskiego

Świat Łazienek i Kuchni nr 6/2003 Artykuł: Kryształy Swarovskiego

Złota mozaika.... Kryształy swarovskiego w roli kurków baterii... Marmur. Jednym słowem - luksusowo. Każdy detal łazienki dopracowano do perfekcji. Nawet żyłki marmuru, którym wykończono wnętrze prysznica, dopasowano tak, że rozkładają się jak wachlarz.

Łazienka miała być niepowtarzalna -właściciele chcieli mieć przy sypialni piękny i elegancki salon kąpielowy z sauną, tylko do swojej dyspozycji. Architekt, której zlecili wykonanie projektu, zaproponowała aranżację podkreślającą walory nietypowego, wachlarzowego kształtu łazienki. Nieustawne na pozór wnętrze stało się oazą harmonii, gdzie nie ma przypadkowości.

Oś aranżacji wyznaczyła półokrągła kabina prysznicowa wymurowana - na wprost wejścia - w narożniku najwęższej części salonu kąpielowego. Zainstalowano w niej dysze do hydromasażu oraz dwa rodzaje natrysku: tradycyjny - wyposażony w rączkę o regulowanej wysokości oraz deszczowy do relaksujących kąpieli -z talerzową głowicą ścienną. Bateria to model podtynkowy, w której rolę kurka pełni kryształ ze słynnej austriackiej pracowni jubilerskiej Swarovski. Od zewnątrz wyokrągloną ściankę prysznica wykończono złotą mozaiką, zaś od wewnątrz - czarnym marmurem poprzecinanym wyraźnymi żółtymi żyłkami.

Takie połączenie dyskretnie wyeksponowało szlachetną urodę obu okładzin: ciemny marmur wyciszył mieniącą się mozaikę, a jej złoty kolor ożywił i rozświetlił wzór na ciemnym marmurze. Marmurowe płyty dobrano tak, aby żyłki zbiegały się w narożniku kabiny, niczym kartki rozłożonej książki czy wachlarza. Z tego samego marmuru został wykonany brodzik; tutaj również żółte żyłki rozchodzą się wachlarzowo. Ten sam motyw powtarza się na dużych płytach marmuru - złoto-żółtego i czarnego, którymi częściowo wykończono posadzkę. Do kształtu wachlarza nawiązuje także ich kształt - skierowane węższymi końcami w kierunku kabiny wyznaczają strefy funkcjonalne w łazience.

Ścianę po prawej stronie od wejścia zajęła część toaletowa. Dwie duże umywalki zostały ustawione na blacie wykonanym z jednego kawałka walenckiego marmuru. Takie rozwiązanie jest rzadko spotykane ze względu na trudności techniczne obróbki i transportu tak długiej płyty naturalnego kamienia, ale - warte zachodu ze względu na wyrafinowaną elegancję i brak łączeń. Od frontu, pod każdą z umywalek, blat ma wyrzeźbione podłużne otwory na ręczniki. Wzrok przyciągają sztorcowe baterie z kurkami-kryształami Swarovskiego. Jubilerską precyzję obróbki kryształów można podziwiać ze wszystkich stron za sprawą ogromnego lustra, podświetlanego od góry, które zainstalowano w płytkiej wnęce na ścianie za umywalkami. Kryształowe akcenty odnajdujemy również na kloszach trzech lamp zawieszonych nad strefą toaletową - po zapaleniu światła kryształy przypominają gwiazdy. Rozrzeźbiony blat umywalki dyskretnie przesłonił, od strony wejścia, podwieszany sedes. Stelaż do jego zawieszenia i system spłukujący są ukryte za dobudowaną ścianką, która jednocześnie utworzyła obok płytką wnękę na lustro nad umywalkami.

W salonie kąpielowym było wystarczająco dużo miejsca na wolno stojącą wannę. Wybrano model o klasycznym kształcie balii, który wyeksponowano poprzez obłożenie jej złotą mozaiką. Wannę umieszczono na postumencie z żółtego marmuru pomiędzy oknami przy ścianie, naprzeciwko strefy umywalkowej. Postument, podobnie jak płyty marmuru na podłodze, ma wachlarzowy kształt. Jedną krawędzią przylega do ściany - w tym miejscu, dzięki ustawieniu wanny pod katem 30 st., powstała wolna przestrzeń, którą częściowo zabudowano, tworząc półkę na kosmetyki i miejsce do zainstalowania baterii wannowej. W narożnikach postumentu zostały zamontowane halogenowe lampki, pozwalające na kreowanie nastroju podczas kąpieli. Oświetlenie tej części łazienkowego salonu uzupełnia kinkiet ze szkła murano.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.